Współpraca z trenerem personalnym

03.01.2017

Wiem, że od 3 dni w Waszych głowach wybrzmiewa hasło „Nowy Rok – Nowa Ja/NowyJa”.
Karnet na siłownię kupiony?
Ciuchy i buty są?
W słuchawkach słychać zapętlony, ulubiony kawałek po którym czujesz, że jesteś w stanie zrobić wszystko?
Jeżeli odpowiedziałeś TAK na trzy powyższe pytania to znaczy, że wciąż jesteś pełen motywacji. Dobrze! Ale od czego zacząć? Jakie ćwiczenia wybrać?

Niestety panuje przekonanie, że rozpoczynając przygodę ze sportem wystarczy wejść na YouTube, włączyć kilka popularnych kanałów, posłuchać porad i gotowe. Potem jeszcze tylko znaleźć przykładowy plan treningowy w Internecie i możemy iść podbijać lokalną siłownię.
Nic bardziej mylnego.
Źle dobrane obciążenie, a co za tym idzie brak wykonanej ilości powtórzeń, które wcześniej sobie założyłeś przyczyni się do spadku Twojej motywacji, a co gorsza nawet i do zaprzestania dalszej pracy.

Motywacja

Kolejnym argumentem jest motywacja ze strony trenera. Nikt tak jak Twój trener nie zmotywuje Cie do wykonania jeszcze jednego powtórzenia. Niezwykle istotnym elementem podczas treningu jest intensywność. W przypadku gdy trenujemy sami zawsze znajdzie się pretekst, aby przedłużyć przerwę między seriami o kolejne sekundy. Trener nigdy na to nie pozwoli pilnując czasu.

Technika i kontuzje

Najważniejsza podczas wykonywania ćwiczeń jest prawidłowa technika. Podkreślę raz jeszcze, nie wystarczy przejrzeć filmu instruktażowego na YouTube. Owszem, może być pomocny, ale nie może zastąpić trenera, który na bieżąco widząc Twoją postawę jest w stanie ją skorygować i zapobiec ewentualnym kontuzjom. „Mądry Polak po szkodzie” i tak, piszę o tym dopiero jak sam przekonałem się, aby skorzystać z kilku spersonalizowanych treningów, które nauczyły mnie prawidłowej techniki, prawidłowego zakresu ruchów podczas ćwiczeń tak, aby zmaksymalizować efekty i uniknąć obrażeń. Mistrzowie świata, zawodowcy korzystają z wiedzy trenerów bez przerwy. Nieocenionym atutem jest wsparcie drugiej osoby.

Kwalifikacje i doświadczenie trenera

Pozostaje teraz zastanowić się nad wyborem odpowiedniego trenera. No i tutaj pojawia się niełatwe zadania. Po wejściu na Instagrama okazuje się, że każdy u kogo w większym lub mniejszym stopniu widać sześciopak na brzuchu jest trenerem. Nie oznacza to jednak, że dobrym. Najlepiej popytać wśród znajomych czy nie mają kogoś polecić lub poszukać w Internecie, przejrzeć historię jego pracy, zdobyte doświadczenie, certyfikaty. Każdy ma inne cele i oczekiwania względem trenera dlatego przed rozpoczęciem współpracy warto porozmawiać i wspólnie przedyskutować wszelkie szczegóły.

Jeżeli mimo wszystko nadal szukasz odpowiedniej osoby napisz na adres kontakt@lekkijakchmurka.pl , a śmiało polecę Ci dobrego trenera personalnego!