Runmageddon Poznań

12.08.2017

Bieganie, skakanie, wdrapywanie, czołganie i taplanie się w błocie. Tak w skrócie można opisać Runmageddon który z pewnością nie jest kolejnym ulicznym biegiem. Zapomnij o smartphonie w etui na ramieniu z włączonym endomondo i słuchawkami z ulubioną muzyką. To trasa, która sprawia że człowiek po pierwszym kilometrze zaczyna żałować że wstał dziś z łóżka. Zagubiony but w bagnie lub rozerwana koszulka? To normalka!

Pytanie pozostaje zatem jedno. Kto o zdrowych zmysłach decyduje się na wzięcie udziału w takim biegu?
Odpowiedzi szukałem 12.08 w Poznaniu gdzie odbył się kolejny Runmageddon. Trasę podczas biegu można dobrać w zależności od swoich umiejętności. Jest nawet trasa dla dzieci i tzw nocny rekrut czyli bieg w nocy (Gdyby ktoś zdecydował że w dzień bieg był za mało wyczerpujący). Każda z nich różni się ilością przeszkód i dystansem do pokonania:
Runmageddon Intro – 3km i 15 przeszkód
Runmageddon Rekrut – 6km i 30 przeszkód
Runmageddon Classic – 12km i 50 przeszkód
Runmageddon Hardcore – półmaraton (21,0975 km) i 70 przeszkód
Runmageddon Ultra – maraton (42,195 km) i 140 przeszkód.
Wśród przeszkód można znaleźć min przeskok przez ogień, spacer w wodzie z lodem czy czołganie pod drutem kolczastym. Cała impreza odbywała się w okolicach Hipodrom Wola i jeziora Rusałka.

Najlepszą częścią są ludzie. Nie da się znaleźć osoby, która chodzi tu smutna czy niezadowolona. Na twarzy każdego uczestnika maluje się uśmiech i radość, a kiedy pytałem na czym polega wyjątkowość tego wydarzenia najczęściej padały odpowiedzi o pokonywaniu własnych ograniczeń i przede wszystkim pracy zespołowej oraz wsparcia na trasie od zupełnie obcych osób.

Dodatkowo podczas tegorocznej edycji, twórca Runmageddonu Jaro Bieniecki rozpoczął współpracę ze Szlachetną Paczką zostając Inwestorem Społecznym. #LubięLudzi to hasło mające na celu wygłoszenie własnego manifestu i pokazaniu kto jest tak naprawdę najważniejszy w tych projektach oraz codziennym życiu. W samej akcji biorą udział jeszcze znane osoby takie jak Wojciech Szczęsny, Wojciech Pol, Maja Włoszczowska, Tomasz Majewski, Karol Kłos, Maciej Orłoś i wiele wiele innych. Więcej o Szlachetnej Paczce pisałem TUTAJ

Pewno jest jedno, po dzisiejszej wizycie nie mogę nie wziąć udziału w kolejnych edycjach Runmageddonu. Nie potrafię opisać panującej tu atmosfery dlatego zachęcam do wspólnego startu. Stwórzmy grupę chętnych i wystartujmy razem! Kontaktujcie się ze mną na facebook.com/lekkijakchmurka lub email kontakt@lekkijakchmurka.pl

FOTORELACJA