Alkohol podczas diety

30.09.2016

Zbliża się weekend a zatem czas imprez i zabaw. Wiele osób zadaje sobie pytanie „Czy będąc na diecie można wypić alkohol?” Moja odpowiedź brzmi TAK, ale…

Jeżeli cały tydzień skrupulatnie trzymasz dietę i zdecydujesz się w weekend sobie odpuścić w ramach tzw cheat meala nic się nie stanie! O cheat mealu w kolejnym artykule. Zazwyczaj to nie alkohol jest naszym wrogiem podczas diety, ale przekąski jakie spożywamy wraz z alkoholem. No bo jak wypić piwo bez orzeszków, chipsów, paluszków itp?
Kolejną kwestią jest ilość. Niestety, jeśli będziesz co tydzień „walczył do upadłego”, twoje marzenie o wysportowanej sylwetce musisz odłożyć na później nie mówiąc już o negatywnych skutkach zdrowotnych spożywania zbyt dużej ilości alkoholu.

Warto zapoznać się z moim artykułem „Jak rozumieć zdrowy tryb życia” a wtedy wszystko stanie się jasne. Nie chodzi o to, aby popadać w skrajność i ze wszystkiego rezygnować. Oczywiście jeśli masz w sobie tyle silnej woli i motywacji to gwarantuje, że efekty zobaczysz znacznie szybciej niż osoby, które nie wyobrażają sobie „bezprocentowej” imprezy. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że w początkowej fazie, gdy rozpocząłem odchudzanie zrezygnowałem całkowicie z alkoholu. Byłem na tyle zmotywowany, że potrafiłem odmówić, a na imprezie wypić sobie cole zero i być zadowolony : ) natomiast z czasem kiedy nabralem odpowiednich nawyków i byłem bardziej odpowiedzialny w kwestii żywienia i wiedziałem kiedy mogę sobie choć trochę odpuścić zdarzało się napić wspólnie ze znajomymi.

Zawsze będę powtarzał że w odchudzaniu głównie działają nasze nawyki. Jeśli odpowiednio je wykształcimy i będziemy bardziej świadomi skutków naszych decyzji co do żywienia i aktywności fizycznej efekty murowane! Nie takie proste, co? Owszem, nie jest, ale skoro mi się udało to dlaczego nie ma się udać właśnie Tobie?
Wystarczy spróbować!

Na zdjęciu jedna z takich imprez na których pozwoliłem sobie na trochę wiecej